Portal_background_image

مديركارگاه توليدي ظروف يكبارمصرف: مسئولين از كارگاههاي زودبازده حمايت كنند

حمایت از کارگاه های تولیدی زوده بازده یکی از مواردی است که با توجه به کم هزینه بودن ایجاد چنین کارگاه هایی، باعث اشتغالزایی خوبی می شودواین واحدها درشهر و بخش میلاجرد درحال گسترش است.

کارگاه های تولیدی با بهره گیری از توان بخش خصوصی می توانند در مکان های کوچک راه اندازی شده و ضمن ایجاد کار و اشتغالزایی باعث رونق کسب و کار و افزایش تولید داخلی شوند.

اما آنچه مهم است در شرایط رکود بازار، توجه بیشتر متولیان اقتصادی کشور به کارگاه های تولیدی کوچک ضروری به نظر می رسد چرا که تعطیلی کارگاه های تولیدی درعین برگشت به عقب در حوزه فعالیت های اقتصادی، در کاهش انگیزه ایجاد چنین کارگاه های بخصوص در قشر جوانان تاثیر خواهد گذاشت.

 

 

پرویز عزیزی مدیر شرکت میلاجرد صنعت یکی از افرادی است که در شهر میلاجرد اقدام به راه اندازی کارگاهی تولیدی کرده است؛ وی در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت:ما این کارگاه را از دی ماه سال گذشته با سرمایه ای بالغ بر 130 میلیون تومان راه اندازی کردیم که 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند.

 

عزیزی اظهار کرد: در این کارگاه انواع ظرف کاغذی(گیاهی) مثل لیوان در شش سایز، پیش دستی و بشقاب در دوسایز، غذاخوری، سطل و کاسه هر کدام در یک سایز را تولید می کنیم.

وی با بیان اینکه در پی توسعه کارگاهمان هستیم افزود:ما بارها برای تقویت اشتراک برق این کارگاه که به علت استفاده از اشتراک خانگی هزینه بالایی هم دارد به اداره برق مراجعه کرده ایم اما همکاری لازم را جهت اعطای اشتراک صنعتی به این واحد انجام نمی دهند و متاسفانه به دلیل عدم حمایت و پرداخت نشدن تسهیلات نمی توانیم کارگاهمان را توسعه دهیم.

مدیر شرکت میلاجرد صنعت با یان اینکه امیدواریم اداره برق برای جلوگیری از تعطیلی کارگاه و بیکاری 15 نفر همکاری لازم را با ما بکند ابراز کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی، ما اقدام به راه اندازی کارگاه زود بازده و اشتغالزایی برای عده ای نمودیم اما متاسفانه مسئولین نسبت به فرمایشات رهبری بی توجه بوده و گویا مقام معظم رهبری هیچ دستوری راجع به اقتصاد مقاومتی نداده اند.

 

عزیزی با اشاره به کار سه شیفته کارگاه گفت: بعد از راه اندازی این کارگاه، هشت کارگاه تولیدی نظیر کارتن سازی، دستمال کاغذی، طناب و غیره نیز مجوزشان را گرفته و در شرف افتتاح هستند اما معتقدم اگر کارگاه های تولیدی تعطیل شوند کارگاه های بعدی نیز امکان راه اندازی نخواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه برای حمایت از تولید اولین موضوع دلگرمی و اهتمام مسئولین شهرستان است گفت: مسئولین باید تولید کننده ها را تحویل بگیرند و نیز به کارگاه های تولیدی تسهیلات با کارمزد پایین اعطا شود.

مسئول کارگاه تولیدی خاطر نشان کرد:ادارات و دستگاه های شهرستان می توانند به جای تهیه محصولات مورد نیاز خود از شهرهای دیگر، این موارد را از داخل شهرستان و از تولید کننده های داخلی تهیه کنند چرا که این امر باعث رونق هرچه بیشتر کارگاه های تولیدی و دلگرمی تولید کنندگان خواهد شد.

در برخی از موارد با شناسایی کارگاه های تولیدی و مدیریت نحوه توزیع محصولات این کارگاه ها، می توان به رونق هر چه بیشتر آنها افزود به طوری که این نوع اقدامات ضمن جلوگیری از تعطیلی کارگاه ها از بیکار شدن عده ای که در آنها مشغولند نیز جلوگیری می کند.

 

 

 

 

منبع:سلام کمیجان


دسته بندی

روابط عمومی بخشداری


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها  یوسف غریبی به سمت بخشدار میلاجرد منصوب شد .