Portal_background_image

جان دوباره قنات «محمدآباد» ميلاجردپس از ۱2 سال+ عكس

«محمدآباد» از توابع شهر میلاجرد است که به خاطر خشک شدن قنات و کمبود آب و خشکسالی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاد، مشکلات زراعی و معیشتی بسیاری برای مردم این دیار به وجود آمد. اما این روزها بعد از بارش های اخیر، پس از ۱۲ سال قنات این منطقه احیا شده است.

به گزارش سلام کمیجان؛ بارش باران بهاری در ابتدای سال جدید و زمستان پُر از برف سال گذشته، نه تنها باعث پرآب شدن قنات‌ها و چشمه‌های آب روان شد بلکه امیدی تازه را به کشاورزان شهرستان کمیجان نوید داد.

خشکسالی‌هایی که در سال‌های اخیر به علت عدم بارندگی سبب خشک شدن تعدادی بی‌شمار از قنوات شهرستان شد با بارش‌های اخیر، روزنه‌های امید و نشاط را در بین کشاورزان ایجاد کرد که سال آبی جدید را در پیش رو داشته باشند.

«محمدآباد» از توابع شهر میلاجرد است که به خاطر خشک شدن قنات و کمبود آب و خشکسالی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاد، مشکلات زراعی و معیشتی بسیاری برای مردم این دیار به وجود آمد. اما این روزها بعد از بارش های اخیر، پس از ۱۲ سال قنات این منطقه احیا شده است.

اهالی «محمد آباد» چند روزی است که آستین‌های همت را بالا زده اند و خود به تنهایی اقدام به لایروبی این قنات کرده اند. آنها با کمترین امکانات چاه‌های قنات را لایروبی می کنند اما به این علت که دهانه برخی از چاه ها پر شده و امکانات موجود نیز کافی نیست، کار به سختی پیش می رود .

 


دسته بندی

بخشداری میلاجرد


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها